Manuel Locatelli gotowy do testów medycznych

Juventus planuje jutro badania medyczne Manuela Locatelli i ma nadzieję, że zawodnik będzie gotowy do gry na rozpoczęcie sezonu Serie A. W meczu otwarcia turyńczycy zmierzą się z Udinese – jednym z faworytów do spadku do Serie B. Wiele źródeł, w tym Sky, Sportitalia, Gazzetta dello Sport i wiele innych, jest dziś przekonane, że została zawarta umowa z Sassuolo w sprawie transferu pomocnika. Mistrz Europy jest gotowy na nowe wyzwania i jego celem jest przejście do zespołu „Starej Damy”.

Ma to być dwuletnie wypożyczenie z opcją wykupu, aktywowana pierwszym punktem w kampanii 2021-22, kosztem 30 mln euro plus premie sięgające do 35 mln euro. Sassuolo zapewniło sobie również 20 % od kolejnego transferu, więc „Zielono-Czarni” zabezpieczyli się na przyszłość.

Teraz te same źródła utrzymują, że na jutro rano w Turynie zaplanowano badania medyczne. Juventus ma nadzieję, że uda im się zarejestrować Locatelliego na czas, aby mógł zagrać w pierwszym meczu sezonu Serie A przeciwko Udinese. Sassuolo również osiąga przyzwoite zyski, ponieważ w 2019 roku kupiło Locatelli z Mediolanu za jedyne 14 milionów euro. Zaczynał w akademii młodzieżowej Atalanta, a następnie przeniósł się do Sassuolo.

źródło: football-italia.net