Udinese kontra Juve

Juventus wielkimi krokami zbliża się do czołowej “czwórki” drużyn Serie A. Stara Dama zwyciężyła starcie na własnym stadionie z Udinese Calcio 2:0 w meczu 22. kolejki ligowych spotkań. Wojciech Szczęsny może pochwalić się ósmym czystym kontem w bieżącym sezonie.

Jaki poziom zaprezentował Wojciech Szczęsny?

Było to jedno ze spokojniejszych starć dla Szczęsnego w obecnej kampanii. W pierwszej połowie spotkania ciężko przypomnieć sobie jakąś groźną akcję pod bramką Polaka. Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy musiał zachować czujność w kilku niebezpiecznych sytuacjach. W każdej z nich Wojciech spisał się bez zarzutu. Po raz ósmy w trwających spotkaniach Serie A Polak zachował czyste konto.

Juventus – Udinese Calcio – w jakich sytuacjach padły bramki?

Pierwsza bramka padła w 19. minucie. Był to moment, w którym przewaga Juve zaowocowała. Po pewnej wymianie podań, Paulo Dybala technicznym strzałem pod poprzeczkę wygrał w sytuacji jeden na jednego z Danielem Padellego. Asystę w tej spektakularnej akcji zanotował Juan Cuadrado.

Kolejna bramka dla Juventusu padła w 79. minucie meczu. Ostateczny wynik spotkania ustalił Weston McKennie. Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych wykorzystał centrę Mattii De Sciglio — zdobył bramkę poprzez uderzenie głową piłki przy prawym słupku.

Jak klaruje się sytuacja Juve?

Komplet trzech punktów sprawił, iż Juventus jest obecnie w posiadaniu takiej samej ilości punktów, co czwarta w stawce Atlanta Bergamo. W dodatku klub z Lombardii zanotował dwa spotkania mniej. Udinese zajmuje czternaste miejsce. Za niecały tydzień (23 stycznia) Stara Dama rozegra mecz z AC Minlan na San Marino. Dzień wcześniej ekipa z Gabriele Cioffiego zmierzy się na wyjeździe z Genoą CFC.

One thought on “Serie A: Juventus nie utracił ani jednego punktu. Wojciech Szczęsny po raz ósmy ma czyste konto

1. Mam nadzieję, że na zbliżających się barażach na Mistrzostwa Świata Szczęsny będzie prezentował podobny poziom gry.