Lazio monitoruje sytuację Federico Bernardeschiego

Zwiększenie głębi w ataku i odciążenie Ciro Immobile w strzelaniu ma być celem na to okienko Lazio. Dlatego też na ich celowniku znalazł się zawodnik Juventusu – Federico Bernardeschi. Jak podaje La Gazetta dello Sport przyszłość Bernardeschiego ma się wyklarować po mistrzostwach Europy. Zawodnik szykuje się obecnie do drugiego starcia w ramach turnieju Euro. W pierwszym spotkaniu wziął udział. Był to mecz otwarcia, a Włosi wygrali z reprezentacją Turcji aż 3:0.

Według włoskiej gazety planowane jest spotkanie pomiędzy klubem, a Federico. To właśnie na nim ma się okazać jakie plany wobec włoskiego zawodnika ma najlepszy klub we Włoszech.
Bernardeschi ma zaledwie rok do wypełnienia kontraktu ze „Starą Damą”. W związku z tym turyńczycy mogą planować sprzedanie zawodnika póki mogą cokolwiek na nim zarobić.

Z drugiej strony, powrót Maxa Allegriego do Juventusu może oznaczać, że zawodnik w Turynie pozostanie. Obaj panowie znają się dobrze, a Allegri szanuje umiejętności piłkarskie reprezentanta Włoch.
Do tej pory Bernardeschi rozegrał 147 spotkań w barwach „Bianconerich”, zdobywając w nich dziesięć bramek i osiemnaście asyst.

Przyjście Mauricio Sarriego do Lazio może oznaczać chęć sprowadzenia zawodnika Juve. Panowie również się znają. W końcu dwa sezony temu Sarri zawitał do Juventusu, by zostać pierwszym trenerem tego zespołu. Co do kwoty transferowej… Media sugerują, że może ona wynieść około 15 milionów euro. Chociaż jak wiemy przy odrobinie „kombinacji” we włoskim stylu może być ona nieco niższa.

źródło: thelaziali.com
zdjęcie: