Juventus chce sprowadzić zawodnika Monzy

Serie B News donosi, że Juventus Turyn jest zainteresowany sprowadzeniem Carlosa Augusto. 22 – letni lewy obrońca występuje na poziomie Serie B w klubie AC Monza. Według portalu „Stara Dama” miała już wysłać nawet maile z zapytaniem o żądaną kwotę za obrońcę. Póki co jednak pozostają one bez odpowiedzi.

Turyńczycy po fatalnym minionym sezonie szukają nowych nazwisk. Nazwisk, które wniosą nową jakość i sprawią, że Juventus odzyska prym na Półwyspie Apenińskim. W klubie jest już dobry Alex Sandro, ale według sztabu szkoleniowego potrzebuje on kogoś do konkurencji. Tym kimś miałby być właśnie Augusto.
Poprzedni sezon Juventus miał koszmarny. Drużyna pod wodzą Andrei Pirlo ledwo zdołała zakończyć sezon w czołowej czwórce. Stracili scudetto na rzecz Interu Mediolan. W kolejnym sezonie klub z Turynu jest zdeterminowany, by pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy.

Carlos Augusto był jednym z kluczowym zawodnikiem AC Monzy w ubiegłym sezonie. Jego gra nieomal pomogła w awansie zespołu do Serie A. Zabrakło niewiele, ale zespół Silvio Berlusconie w przyszłym sezonie nadal będzie grał na poziomie Serie B. Dla samego zawodnika miniony sezon był jednak na tyle dobry, że zaczęły się nim interesować poważne marki, jak choćby właśnie Juventus.

Juventus jest gotowy wysłać do AC Monzy Hamze Rafiego w ramach rozliczenia za Augusto. Tunezyjczyk jest jednym z największych talentów w klubie. Jednak działacze „Starej Damy” są gotowi oddać go w zamian za kogoś kto przyda im się tu i teraz.

źródło: juvefc.com