Cuadrado i Danilo z nowymi numerami na koszulkach

Pomimo faktu, że do oficjalnego ogłoszenia numerów na koszulkach pozostało sporo czasu fani Juve dostrzegli zmianę. Oficjalne podanie numerów na koszulkach zespołów Serie A zwykle odbywa się w miesiącu sierpień. Jednak pewna zmiana na stronie oficjalnego sklepu Juventusu nie zniknęła niezauważona.

Według ilBianchonero zarówno Juan Cuadrado i Danilo otrzymali od klubu koszulki z nowymi numerami na kolejny sezon. Kolumbijczyk w poprzednim sezonie występował z numerem „16” na koszulce. Jednak od nowego sezonu na jego stroju pojawi się dumna „11”.
Wcześniej ten numer dzierżył Douglas Costa, który do Turynu dołączył w 2017 roku. Numer był wolny od ostatniego lata, kiedy Costa został wypożyczony do Bayernu Monachium. W momencie całkowitego odejścia Costy z Turynu (przeniósł się do Gremio) oczywistym było, że ktoś otrzyma numer po nim. Padło na Juana Cuadrado.

Co do Danilo, ostatnie dwa sezony występował z numerem „13” na koszulce. W kolejnym będzie biegał po boisku w koszulce z numerem „6”. Szóstka również była przez dłuższy czas wolny. Poprzednim „właścicielem” tego numeru był Sami Khedira, którego również już nie ma w Turynie.

Wiele mówi się o tym, że „11” nie będzie ostatecznym numerem Juana Cuadrado. Wszystko zależy od tego czy z klubem pożegna się Cristiano Ronaldo. Jeżeli Portugalczyk postanowi odejść z Turynu „siódemkę” po nim odziedziczy właśnie Cuadrado. Jednak czy jest to możliwe?

źródło: juvefc.com