UEFA gotowa na ponowne powitanie Juventusu

UEFA jakiś czas temu zamroziły wszystkie prawne działania przeciwko Juventusowi, Barcelonie i Realowi. Super Liga upadła – przynajmniej na ten moment – a włodarze europejskiego związku piłki nożnej są gotowi rozmawiać i ponownie przyjąć do siebie buntowników.

Juventus był jednym z klubów założycielskich Super Ligi. Włoski klub był również tym, któremu najbardziej zależało na ożywieniu nowych europejskich rozgrywek. Jednak wszystko zaczęło się sypać, gdy dziewięć z dwunastu klubów wycofało się z wcześniejszych postanowień. Największym ciosem było wycofanie się wszystkich 6 angielskich klubów. Zespoły z Wysp Brytyjskich nie były w stanie przekonać do Super Ligi swoich kibiców. Ci w ramach niezadowolenia protestowali pod stadionami.

Według włoskich mediów Juventus oraz dwa hiszpańskie kluby zostaną ukarane drobną karą. Potem UEFA – jak dobry wujek – przywita ich z powrotem w swoich szeregach. Super Liga okazała się być jedną z największych wpadek tego włoskiego giganta. Wielu kibiców straciło do nich sympatie przez zaangażowanie w ten projekt. Jednak powoli wszystko wraca do normy, chociaż głosy na temat utworzenia ligi dla najlepszych europejskich drużyn kiedyś jeszcze powrócą.

źródło: juvefc.com