Kolejni zawodnicy opuszczają pokład

W jednym z poprzednich wpisów informowaliśmy o tym, że Juventus opuszcza Giorgio Chiellini. Była już gwiazda Turyńczyków przenosi się za ocena. W nowym sezonie doświadczony defensor będzie bronić barw Los Angeles FC. Jednakże to nie jedyny zawodnik, który podczas trwającej przerwy między sezonami zmieni barwy klubowe. Stara Dama traci co najmniej 3 kolejnych zawodników. Kontrakty dwóch z nich właśnie wygasły, a trzeci wraca z wypożyczenia do swojego klubu.

Koniec czasu

W przypadku Paulo Dybali i Federico Bernardescha sprawa jest dość jasna. Kontrakty, którymi byli obaj zawodnicy związani z drużyną wygasły z końcem czerwca. Dybala trafił do Juventusu w 2015 z Palermo. Argentyńczyk razem z turyńskim klubem 5 razy zdobył tytuł mistrza Włoch, 4 razy Coppa Italia i 2 razy sięgnął po superpuchar kraju. W trakcie bogatej kariery w Juventusie zagrał w 293 spotkaniach, zdobywając 155 goli i 48 asyst. Natomiast Bernardescha dołączył do drużyny w 2017 roku. Nieco uboższy dorobek Włocha to 3 tytułu mistrza Włoch i po dwa puchary i superpuchary kraju. Zagrał w 183 meczach zaliczając 12 bramek i 24 asysty.

Powrót z wypożyczenia

Kolejnym zawodnikiem, który nie będzie w nadchodzącym sezonie występować w barwach Juve jest Alvaro Morata. Przypomnijmy, że Morata grał już wcześniej w Starej Damie w latach 2014-2016. Obecnie Hiszpan występował w klubie na zasadzie wypożyczenia z Atletico Madryt. Umowa wypożyczenia obowiązywała przez dwa lata. Ponieważ Juventus nie zdecydował się wykupić zawodnika, Morata wraca do Madrytu. W sumie grając w trykocie Juventusu Hiszpan wybiegł na boisko 185 razy. Podsumowując wyniki indywidualne, udało mu się zdobyć 59 bramek i 39 asyst. Warto także nadmienić, że w sezonie 2014/15 wraz z Juventusem dotarł do finału Ligi Mistrzów. Niestety nie udało mu się wówczas sięgnąć po trofeum. Juventus w finale przegrał z Barceloną 1:3.

Strata aż 3 zawodników może się negatywnie odbić na wynikach sportowych. Pion sportowy musi teraz dołożyć szczególnych starań aby uzupełnić skład wartościowymi zawodnikami dającymi szansę na realizację planu na nowy sezon.