Juventus stawia na pomocników

Ambicje Juventusu na nowy sezon są dobrze znane wszystkim sympatykom klub. Drużyna stawia sobie dwa główne cele. Po pierwsze, Stara Dama chce wrócić na szczyt w Serie A. Juventus jest klubem o bogatej historii i tradycji sportowej. Wielokrotnie sięgał po tytuł mistrza Włoch. Nic więc dziwnego, że działacze chcą nawiązać do tej historii i kolejny raz sięgnąć po tytuł. Po drugie, turyńczycy chcą zawojować europejskie rozgrywki. Dla zawodników i szkoleniowca zdobycie pucharu Ligi Mistrzów jest priorytetem. W realizacji tych celów pomóc mają nowi zawodnicy. Massimiliano Allegri mocno stawia na wzmocnienie środkowej strefy boiska.

Paul Pogba znowu w Juve

Jednym z poważniejszych wzmocnień drużyny jest transfer Paula Pogby. 29-letni Francuz już od dłuższego czasu nosił się z zamiarem opuszczenia Manchesteru United. Pogba nie przyjął oferty przedłużenia umowy jaką otrzymał od Czerwonych Diabłów. W związku z tym opuszcza klub będąc wolnym zawodnikiem. Klika różnych klubów europejskich było zainteresowanych usługami francuskiego pomocnika. Ostatecznie jednak Paul Pogba ponownie reprezentować będzie barwy Juventusu. Przypomnijmy, że Pogba w swojej karierze miał już możliwość grać w zespole Starej Damy. W koszulce Juve wybiegał na murawę 177 razy. W występach tych zdobył 34 bramki i 40 asyst. Nowy kontrakt wynegocjowany z klubem pozwoli Pogbie zarobić 8 mln euro za sezon plus potencjalne bonusy uzależnione od wyników.

Skomplikowana sytuacja

Na radarze Juventusu znajduje się także Nicolo Zaniolo. Jednakże klub z Turynu nie jest jedyną drużyną wyrażającą zainteresowanie młodym Włochem. Jak donoszą włoskie media, pomocnikiem AS Romy zainteresowany jest także Milan. 22-letni piłkarz chce kontynuować karierę w lidze włoskiej, jednak chciałby grać w innym klubie. W związku z tym nadarza się świetna okazja dla Juventusu, który liczy na wzmocnienie linii pomocy. Będziemy śledzić i relacjonować na bieżąco przebieg rywalizacji Milanu i Juventusu o młodego zawodnika.