Zakupy Starej Damy

W ostatnim wpisie informowaliśmy o tym, że Giorgio Chiellini z końcem sezonu pożegnał się z klubem. Odejście tak doświadczonego zawodnika będzie stanowić pewien problem dla zespołu. Przez wiele lat Chiellini był filarem defensywy Juventusu i reprezentacji Włoch. Wszyscy w Juventusie zdają sobie sprawę z potrzeby znalezienia godnego zastępcy. Okazuje się, że pion sportowy Starej Damy szybko wytypował potencjalnego następcę. Zatem przyjrzyjmy się nieco bliżej potencjalnym transferom. Przynajmniej jedno z doniesień odbija się szerokim echem w piłkarskim świecie.

Juventus chce zrobić to znowu

W 2016 roku dużo szumu wywołało przejście do Juventusu Gonzalo Higuaina. Wówczas kibice Napoli, z którego odszedł Higuain dawali jasny wyraz swojego niezadowolenia. Dużo wskazuje na to, że sytuacja może się powtórzyć. Tym razem na celowniku turyńskiego klubu jest Kalidou Koulibaly. Senegalski obrońca gra w barwach Azzurrich od 2014 roku i stanowi o sile obrony zespołu z Neapolu. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje jeszcze przez rok. Największą przeszkodą w transferze może być jednak trener Napoli. Luciano Spalletti tak wysoko ceni defensora, że miał podobno oświadczyć, iż złoży dymisję jeśli klub sprzeda Kalidou Koulibaly’ego. Sytuacja jest niezwykle ciekawa i emocjonująca.

Ofensywa również do wzmocnienia

W ramach przedsezonowych wzmocnień Juventus planuje zakontraktować nowego skrzydłowego. Wybór Starej Damy padł na gwiazdę Bundesligi. Jak informują włoskie media klub z Turynu jest już dogadany w sprawie transferu Filipa Kostića. Serb jest obecnie zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt. Kontrakt obowiązuje zawodnika jeszcze przez rok, ale jest zdecydowany już teraz opuścić klub. Eintracht oczekuje 25 mln euro odstępnego, Juventus skłonny jest zapłacić 15mln euro. Najpewniej oba kluby zmienią nieco swoje oczekiwania i spotkają się gdzieś pośrodku. Kostić może liczyć na zarobki w wysokości około 2,5 mln euro za sezon. Kontrakt miałby obowiązywać minimum 3 lata.