Hitowy transfer

Juventus oficjalnie poinformował o ostatnim, hitowym transferze. Do zespołu Starej Damy dołączył waśnie Angel Di Maria! Dla drużyny transfer tak znanego i cenionego zawodnika jest ogromnym wzmocnieniem. Działacze klubu mogę być dodatkowo zadowoleni także z faktu, że nie było konieczności płacić odstępnego. Argentyńczyk przeszedł bowiem do klubu na zasadzie wolnego transferu. Poniżej nieco szczegółów odnośnie transferu oraz podsumowanie dotychczasowego dorobku zawodnika.

Na ostatnią chwilę

Di Maria długu czekał na wyjaśnienie się sytuacji związanej z jego dalszymi losami. Jego kontrakt z Paris Saint-Germain wygasał 30 czerwca i Paryżanie do samego końca utrzymywali zawodnika w niepewności. Całą sytuację starali się wykorzystać działacze Juventusu, którzy od dłuższego czasu przekonywali Argentyńczyka, że przeprowadzka do Turynu jest dobrym pomysłem. Początkowo sam zawodnik nie pałał wielkim entuzjazmem do tego planu, ale ostatecznie dał się przekonać. Angel Di Maria podpisał z Juventusem roczny kontrakt. W ramach wynagrodzenia zasadniczego otrzyma 6 mln euro. W umowie znajduje się także zapis o dodatkowych bonusach uzależnionych od wypełnienia indywidualnych i zespołowych celów. Dodatkowo Stara Dama musi ponieść dodatkowy koszt prowizji dla agentów wynoszący około 1,3 mln euro. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Juventus zrobił właśnie świetny interes.

Di Maria w liczbach

W przeszłości Argentyńczyk występował w barwach Benfiki Lizbona, Realu Madryt czy też Manchesteru United. W związku z tym ma ogromne doświadczenie w grze na najwyższym poziomie. Do swojego ostatniego klubu – PSG – dołączył w 2015 roku. W barwach drużyny z Paryża zagrał 295 razy strzelając 93 gole i zdobywając 119 asyst. Razem z PSG zdobył 5 mistrzostw Francji, 5 Superpucharów, i po 4 Puchary i Puchary Ligi. 34-letni zawodnik będzie ogromnym wzmocnieniem dla Turyńczyków. Sam piłkarz chce zaprezentować się jak najlepiej i będzie solidnie pracować aby dobrze przygotować się do Mistrzostw Świata.