Juve vs Napoli

Juventus – Napoli: widowisko, którego nie można ominąć

Juventus Turyn – SSC Napoli to mecz 20. kolejki Serie A. To będzie spotkanie pełne wrażeń i emocji. Obie drużyny dzieli zaledwie kilka punktów, dlatego starcie to może okazać się niezwykle widowiskowe. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja będzie dostępna online na live stream oraz w tv. 

Juve i Napoli – rankingowa sytuacja drużyn w Serie A 

Starcia Napoli z Juventusem zawsze wzbudzały wielkie zainteresowanie zarówno we Włoszech, jak i w całej Europie. Choć Juve obecnie zajmuje niższą pozycję niż Neapolitańczycy, to właśnie on jest faworytem tego spotkania. W ostatnim czasie Napoli napotkało kilka komplikacji i ma problem z utrzymaniem formy na stabilnym, wysokim poziomie. Inaczej sytuacja klaruje się w przypadku Starej Damy. 

Komplikacje w SSC Napoli 

SSC Napoli to obecnie trzecia drużyna ligi, która traci do drugiego Milanu jedynie trzy punkty. Teoretycznie więc wszystko jest, jak być powinno, jednak to tylko pozory. Wystarczy bliżej przyjrzeć się ostatnim pięciu spotkaniom Napoli, by zauważyć, że sytuacja klubu nie jest taka kolorowa. Bilans ostatnich meczów to jeden remis, jedno zwycięstwo oraz aż trzy przegrane. Na początku grudnia Napoli odniosło porażkę na swoim boisku z Atlantą 2: 3, kolejno z Empoli 0:1. Przed świętami drużyna zdołała podnieść się po porażkach i wygrała bardzo istotny mecz z Milanem 1:0. Po tym spotkaniu wydawało się, iż Neapolitańczycy wrócili do formy i czeka ich już tylko ciąg sukcesów. Nic bardziej mylnego – zaledwie trzy dni później ponownie ponieśli porażkę na swoim obiekcie. Tym razem rywalem była Spezia. Dzisiejszego wieczoru z Juve nie będzie łatwo. Szczególnie że obecność Piotra Zielińskiego w spotkaniu znajduje się pod znakiem zapytania. 

Juventus Turyn w znakomitej formie 

Juventus w ostatnim czasie naprawdę gra na wysokim poziomie. W pięciu poprzednich meczach Stara Dama odniosła zwycięstwo aż cztery razy oraz zaliczyła jeden remis. Dwa poprzednie spotkania ekipa z Turynu wygrała po 2:0, najpierw z Bologną na wyjeździe, kolejno z Cagliari na własnym obiekcie. Dobra dyspozycja znacząco wpłynęła na poprawę sytuacji w tabeli. Obecnie Juve ma trzydzieści cztery punkty oraz znajduje się na piątej pozycji. Do miejsca gwarantującego obecność w Lidze Mistrzów traci jedynie trzy oczka. W przypadku utrzymania tak dobrej dyspozycji jedynie kwestią czasu będą kolejne sukcesy w tabeli. Dziś rywal jest dość trudny, a zarazem będący w zasięgu Juventusu.