Juventus: Rozpoczęcie ofensywy w sprawie napastnika

Juventus postanowił, iż rozpocznie działania w sprawie kupna nowego środkowego napastnika. “La Gazetta dello Sport” donosi, iż albo będzie nim Gianluca Scamacca, albo nikt. 

Scamakka na celowniku Allegriego 

22-letni piłkarz Sassuolo w obecnym sezonie aż sześć razy wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach Serie A. można również zauważyć, iż zawodnik doskonale wpisuje się w nową politykę “Starej Damy”. Drużyna pod przewodnictwem Andrei Agnelliego ma obecnie na celu nabywanie młodych zawodników. Co więcej, wybór nowego napastnika zostawiono Massimiliano Allegriemu, który bez cienia wątpienia wskazał Scamakkę. 

40 mln euro za Scamakkę 

Obecnie Juventus ma za zadanie zrobić wszystko, aby urodzony w Rzymie zawodnik finalnie trafił na Allianz Stadium. Niestety nie będzie to takie łatwe. Sassuolo rozstanie się w zimowym okienku transferowym z Jeremim Boge, który przechodzi do Atlanty. “Neroverdi” w związku z zaistniałą sytuacją dokonają wszelkich starań, aby zatrzymać swojego zawodnika. Są jednak gotowi rozstać się z Scamakką w przypadku, gdy otrzyma za niego ofertę 40 mln euro. Warto wspomnieć, iż wspomniana kwota dość często przewija się w wywiadach menadżera finansującej klub rodziny Squinzich. 

Juventus ma jednak nadzieję, iż włodarze Sassuolo przystaną na rozwiązanie podobne do tego, które miało miejsce przy transferze Manuela Locatellego. Pomocnik jest oficjalnie wypożyczony na okres dwóch lat. “Bianchoneri” są zobowiązani do zapłacenia opłaty transferowej w wysokości 25 mln euro – jednak może być to rozłożone w czasie na następne trzy lata. Warto wspomnieć, iż kwota może wzrosnąć o 12,5 mln euro z powodu przewidzianych bonusów.