Gianluca Frabotta na celowniku Atalanty Bergamo

Gianluca Frabotta znalazł się na celowniku Atalanty Bergamo. Włoski obrońca nie jest pierwszym wyborem w Juventusie i klub z Bergamo liczy na owocne negocjacje. Oba kluby znają się doskonale i w przeszłości dokonywały już wspólnie interesów. To właśnie z Juventusu odszedł Cristian Romero do Atalanty. Teraz zdobywca Copa America szykuje się do przenosin do Tottenhamu Hotspurs. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce to się wydarzy.

Atalanta poza Frabottą interesuje się również Mehmetem Demirelem. W przypadku odejścia Romero z Bergamo, zespół Giana Piera Gasperiniego będzie miał lukę na środku defensywy. Właśnie tę lukę miałby wypełnić turecki obrońca. W Turynie spisuje się co najwyżej solidnie, a i to według niektórych komentarzy jest oceną na wyrost. Generalnie nie stanowił o sile bloku defensywnego. Z nim w składzie kibice „Starej Damy” drżeli o wynik końcowy spotkania.

Być może w Bergamo, gdzie presja jest znacznie niższa turecki defensor pokazałby pełnie swoich umiejętności. Poza tym, sam Gasperini znany jest z budowania piłkarzy na nowo. Z Demirelem i Frabottą może dojść do podobnej sytuacji, co z Josipem Iliciciem. Słoweniec w trakcie występowania we Florencji rozczarowywał wszystkich. Jednak po przenosinach do Bergamo i trenowaniu z Gasperinim, kibice i eksperci we Włoszech ponownie zachwycili się jego umiejętnościami.

źródło: juvefc.com