Serie A: Następca Alvaro Moraty na celowniku Juventusu

W letnim okienku transferowym Juventus może pożegnać się zarówno z Paulem Dybalą, jak i Alvaro Moratą. Mając to na względzie, klub wzmacnia swoje zainteresowanie angażem Giacomo Raspadoriego z Sassuolo Calcio – informuje “La Gazzetta dello Sport”. 

Dusan Vlahović na celuwniku FC Barcelony 

W styczniu wiele było przesłanek ku temu, aby Hiszpan rozstał się ze “Starą Damą”. Turyńczycy sprowadzili w swoje szeregi Dusana Vlahovicia,. Tym samym przyczynili się do zmniejszenia swoich szans na wykupienie zawodnika wypożyczonego z Atletico Madryt do minimum. Jednocześnie piłkarz otrzymał kuszącą propozycję występów w koszulce Barcy. 

Styczeń 2022 roku upłynął pod znakiem nagłego zwrotu akcji w kwestii przypadłości Paulo Dybali. Sprawa przedłużenia współpracy zmieniła swój bieg, a piłkarzowi zamiast podwyżki zaoferowano — obniżkę. To sprawia, że propozycja rozstania jest możliwa do złożenia przez obie strony po sezonie. 

Massimiliano Allegri nie przykłada do tego zbyt dużej uwagi oraz bierze to, co mu dano, W starciu z Hellasem Verona trener wystawił wielu napastników: na lewej stronie znajdował się Alvaro Morata, w środku wspomniany Serb, natomiast po prawej stronie ataku reprezentant Argentyny. O grze całej trójki można powiedzieć, iż prezentowała się profesjonalnie. 

Giacomo Raspadori — młody piłkarz o wielkim talencie 

Przyszłość wspomnianej wyżej dwójki jest pod znakiem zapytania. Mając to na uwadze, drużyna przygotowuje wzmocnienia. Następcą Dybali ma zostać Nicolo Zaniolo. Tymczasem Juve znalazł już idealnego kandydata do zastąpienia, który gra w rywalizacji z “Gialloblu” na lewym skrzydle byłego piłkarza Chelsea czy Realu Madryt. Jest nim Giacomo Raspadori. 

Blisko 22-letni Włoch uważany jest za ogromny talent. Dostrzegł to już Roberto Mancini, stąd jego powołanie na EURO 2020. Pierwszy sukces ma już młody zawodnik za sobą. 

Kolejnym krokiem według “La Gazzetty dello Sport” może być przeprowadzka na Alilianz Stadium. Oburzony piłkarz marzy o transferze do wielkiego klubu, a najbliższe lato może być idealnym momentem na jego realizację. Wstępnie Sassuolo Calcio oczekuje otrzymania 20 mln euro.