Ponowne odwołanie się Juventusu w sprawie Calciopoli

Wczoraj Juventus złożył apelację do Regionalnego Sądu Administracyjnego Lazio przeciwko Scudetto. Jest to sprawa z 2006 roku przyznana Interowi w związku z wydarzeniami związanymi z procesem “Calciopoli”. Można stwierdzić, że to niekończąca się opowieść. 

Sprawa sprzed 15 lat 

W ubiegłych latach klub z Turynu zakwestionował rezolucję, na mocy której Rada Federalna FIGC 18 lipca 2011 roku oddaliła wniosek o uchylenie postanowienia Nadzwyczajnego Komisarza Guido Rossiego z 26 lipca 2006 roku. Na jego mocy mistrzostwo w sezonie 2005/2006 zostało przyznane Interowi. 

Lata mijają a sprawa wciąż w toku 

12 stycznia 2019 roku Juventus odwołał się do Rady Gwarancji Sportu CONI od decyzji dotyczącej cesji tytułu Nerazzurrich. 27 maja tego samego roku odwołanie to zostało uznane za niedopuszczalne. Jednak nie był to koniec walki dla Bianconerich. 30 sierpnia 2019 roku Juventus złożył skargę do Federalnego Sądu Apelacyjnego, która także została odrzucona. W konsekwencji Juventus zaskarżył te decyzje przed Radą Gwarancji Sportu, która decyzją z dnia 6 listopada 2019 roku stwierdziła, że odwołanie jest niedopuszczalne. 

Kolejnym poczynaniem pod względem prawnym było złożenie odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Lazio. Takie działanie podjęto właśnie wczoraj 8 marca 2022 roku. Na decyzję Wojewódzkiego Sądu Apelacyjnego klub musi teraz ponownie czekać.