Juventus vs Fiorentina

Fiorentina – Juventus: zapowiedź spotkania Pucharu Włoch

ACF Fiorentina – Juventus FC jest drugim półfinałowym spotkaniem w ramach Pucharu Włoch, który odbywa się w tym tygodniu. Obie drużyny przystąpią do starcia z zamiarem wypracowania przewagi przed rewanżowym meczem, który nastąpi w kwietniu.  

ACF Fiorentina – Juuventus FC: typy na mecz 

Juventus jest drużyną, która w czasie minionego weekendu uporała się w lidze z Empoli. A wszystko dzięki dwóm bramkom, które zdobyte zostały przez Dusana Vlahovicia. Serb zdobywał punkty w dwóch ostatnich meczach Starej Damy. Już dziś przyjdzie mu zmierzyć się ze swoim byłym pracodawcą. 

Natomiast ACF Fiorentina do dzisiejszego starcia podejdzie, mając jedynie jedną porażkę w czterech ostatnich meczach, ujmując wszystkie rozgrywki. W minionych dwóch rundach Fioletowi wygrywając, usunęli z Pucharu Włoch Atlantę i Napoli. Fiorentina podejdzie więc bardzo zmotywowana, aby przejść do finału, co po raz ostatni miało miejsce w sezonie 2000/2001. 

Sytuacja kadrowa obu drużyn 

Vincenzo Italiano nie będzie w stanie skorzystać z usług jedynie Giacomo Bonaventury. Znacznie gorzej kreuje się sytuacja Juve. W szeregach turyńskiej ekipy nie będą mogli wystąpić: Weston McKennie, Federico Chiesa, Kaio Jorge, Alex Sandro, Giorgio Chiellini oraz Denis Zakaria. 

Ostatnie wyniki Juventusu i Fiorentiny 

Juventus ma za sobą zwycięstwo nad Empoli. Choć gola dla Azzurrich strzelił w tym spotkaniu Szymon Żurkowski, to ostatecznie trzy punkty zdobyła Stara Dama. O to, aby Juve nie przegrał z Toskańczykami, zadbał Dusan Vlahović, który zanotował już cztery trafienia dla turyńskiej ekipy w sześciu starciach. 

ACF Fiorentina w ostatnim czasie odniosła serię zwycięstw. Dobra passa została jednak przerwana przez Sassuolo, które wygrało z Fioletowymi 2:1. Decydującego gola strzelił Gregoire Defrel w doliczonym czasie. Wcześniej natomiast drużyna ze Stadio Artemio Franchi w pokonanym polu pozostawiła dwukrotnie Atlantę oraz Spazię, ustalając wyniki kolejno na 1:0, 3:2 i 2:1.