Pogba jednak nie dla Juventusu?

Nawet jeśli Mino Raiola powiedział, że Paul Pogba może wrócić do Juventusu, polityka transferowa Bianconerich może zapobiec powrotowi francuskiego pomocnika do włoskiej drużyny

Umowa Pogby z Manchesterem United wygasa latem, a jego agent Mino Raiola otworzył drzwi do możliwego powrotu zwycięzcy Mistrzostw Świata 2018 do Turynu.

Pogba może podpisać umowę przedkontraktową z dowolnym innym klubem od stycznia, opuszczając Manchester United jako wolny agent pod koniec sezonu. „Porozmawiamy z Man Utd i zobaczymy, co się stanie” – powiedział Raiola w wywiadzie dla Rai Sport.

„Paul nadal kocha Turyn. Jest szansa, że ​​Pogba wróci do Juventusu, tak, ale zależy to również od planów Juventusu.

Więc jakie są plany Juventusu?

Klub byłby skłonny ponownie podpisać kontrakt z Pogbą latem, ale okaże się, czy spełnią jego wymagania dotyczące wynagrodzenia. Pogba zarabia 15 milionów euro rocznie na Old Trafford i na dzień dzisiejszy Juventus nie byłby w stanie zaoferować mu tyle.

Dyrektor Juventusu Federico Cherubini wyjaśnił niedawno strategię klubu na najbliższe kilka lat, potwierdzając, że giganci Serie A muszą obniżyć koszty wynagrodzeń. Turyński zespół ma w planach zaciśnięcie pasa, a to może oznaczać, że nie znajdzie dla Pogby kwoty jakiej ten, by oczekiwał.

„Jeśli w przeszłości byli zawodnicy z solidnym zapleczem, teraz są różni gracze z ogromnym potencjałem, który trener będzie musiał rozwinąć” – powiedział Tuttosport. Pozostajemy bardzo konkurencyjni i nadal chcemy wygrywać, ale stosując inne podejście.

„Znamy już budżet na przyszłość i ile pieniędzy możemy wydać na nowe transfery.

„Jestem pewien, że będziemy w stanie uzyskać inne możliwości, podpisać kontrakty z młodymi kandydatami, być może Włochami, nawet jeśli będziemy musieli zwracać uwagę podczas przewidywania. Musimy zrozumieć, z jakim rynkiem przyjdzie nam się zmierzyć, gdy pandemia się skończy”.

Football Italia donosi, że obecna polityka transferowa Juventusu uniemożliwia Bianconeri oferowanie pensji przekraczającej 9-10 milionów euro przed opodatkowaniem dla każdego nowego podpisu. Na papierze powrót Pogby na stadion Allianz jest niemożliwy. Sytuacja może się jednak zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, w zależności od przychodów Juventusu po pandemii COVID.

Być może mogliby zdecydować się na zrobienie wyjątku, aby podpisać kontrakt z byłym pomocnikiem, ale w tej chwili nie podjęli żadnej decyzji dotyczącej możliwego powrotu Pogby do Turynu. Rada dyrektorów Starej Damy zatwierdziła w sierpniu podwyższenie kapitału do 400 mln euro, a dziś ogłosiła stratę prawie 210 mln euro w latach 2020-21.

źródło: football-italia.net