Juventus zaskoczony oczekiwaniami Manchesteru United

Mówi się, że Manchester United ustalił oczekiwaną kwotę za Paula Pogbę. Według angielskiego klubu, Francuz jest wart 80 milionów euro i właśnie takiej oferty oczekują. Ten jasny komunikat to odpowiedź na zainteresowanie francuskim rozgrywającym ze strony Juventusu Turyn.

To Il Corriere dello Sport twierdzi, że United ustalił tak wysoką cenę za Pogbę pomimo tego, że jego kontrakt wygasa w przyszłym roku. Jest bardzo możliwe, że spora część klubów po prostu zaczeka do przyszłego roku. Zwłaszcza, że nie zanosi się na to, by Paul Pogba chciał przedłużyć kontrakt z „Czerwonymi Diabłami”. Podobno też sam klub ma dość kaprysów francuskiego zawodnika i jest gotowy odpuścić go.

Jednak oczekiwana przez United kwota jest wysoka. Nie ma co ukrywać. Juventus, który najchętniej widziałby Francuza z powrotem u siebie najprawdopodobniej nie będzie w stanie spełnić tych oczekiwań. To właśnie włoski klub był najczęściej łączony z transferem Paula Pogby. Pogba już kiedyś przecież występował w Juve, a wielu twierdzi, że to we Włoszech piłkarz miał swój najlepszy czas w karierze.

O powrót nie będzie łatwo. Juventus próbuje przebudować swój zespół. W związku z tym nie będzie raczej w stanie wyłożyć tak dużej sumy tylko na jednego zawodnika. Przyszłość Paula Pogby nadal, więc wydaje się być spowita mgłą.

Pozostaje jednak jeszcze jedna opcja. Paul Pogba może liczyć na powrót na Półwysep Apeniński, ale tylko wtedy jeżeli Cristiano Ronaldo pójdzie w drugim kierunku. Powrót Portugalczyka do United byłby jeszcze ciekawszą historią niż Francuza.

źródło: football-italia.net