Kolejny napastnik w kręgu Juve

 Kolejny napastnik w kręgu Juve

LONDON, ENGLAND – JANUARY 18: Alexandre Lacazette of Arsenal looks on during the Premier League match between Arsenal and Newcastle United at Emirates Stadium on January 18, 2021 in London, England. Sporting stadiums around England remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Adam Davy – Pool/Getty Images)

Według raportu AC Milan jest jednym z klubów zainteresowanych podpisaniem kontraktu z Alexandre Lacazette po wygaśnięciu jego kontraktu z Arsenalem.

ESPN donosi, że Lacazett nie dostał propozycji kontraktowej od Kanonierów, ponieważ wszedł w ostatni rok swojej istniejącej umowy na Emirates. 30-latek przeszedł od bycia gwiazdą do bycia zbędnym elementem w zespole, ponieważ w tym sezonie zagrał tylko dwa razy i to z ławki rezerwowych.

Mikel Arteta publicznie zobowiązał się do rozwiązania przyszłości Lacazette w okresie letnim, ale wydaje się, że nie ma postępów w rozmowach, które zaalarmowały różne kluby o jego potencjalnej dostępności, biorąc pod uwagę, że będzie mógł rozmawiać z zagranicznymi klubami bezpośrednio od stycznia.

Atletico Madryt zawsze chciało podpisać kontrakt z byłym zawodnikiem Lyonu, ale Juventus, Mediolan i Sewilla również monitorują sytuację zgodnie z raportem. Strzelił 66 bramek w 172 występach dla Kanonierów, co kosztowało ich 53 miliony euro.

Wygląda na to, że przyszłego lata rozpocznie się (na nowo) walka o sprowadzenie francuskiego napastnika do siebie. Pomimo słabszej formy Lacazette wciąż jest gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Zwłaszcza, że istnieje możliwość sprowadzenia go do siebie za darmo.

źródło: sempremilan.com

Marek Ostrowski

Przeczytaj także