Juventus straci kolejnego piłkarza podczas letniego transferu?

Juventus w czasie letniego okienka transferowego może rozstać się nie tylko z Paulo Dybalą. Drużynę prawdopodobnie opuści również Federico Bernardeschi, którego kontrakt także wygasa po zakończeniu obecnej kampanii. Serwis calciomercato.com podaje, że Włoch nie ma zamiaru zaakceptować redukcji swojej pensji. 

Bernardeschi rozstanie się z Juve na zasadzie wolnego transferu 

Według włoskich mediów Stara Dama w najbliższym czasie planuje zaoferować Bernardeschiemu nowy kontrakt. Jednak tym razem z o wiele niższym wynagrodzeniem. Aktualnie reprezentant Włoch zarabia cztery miliony euro rocznie. Bianconeri proponują wynagrodzenie na poziomie 2,5 miliona euro oraz kontrakt na trzy lata. Takie warunki zdecydowanie nie odpowiadają graczowi Starej Damy, który w przypadku braku korzystniejszej oferty pożegna się ze stolicą Piemontu. 

Zapowiada się prawdziwa rewolucja kadrowa w Juventusie w czasie letniego okienka transferowego. Z klubu bez wątpienia odejdzie Paulo Dybala. Mając na uwadze aktualną politykę oraz próbę cięcia wynagrodzeń, można spodziewać się, iż w przyszłym sezonie w barwach bianconerich nie wystąpi również Berandeschi. Poza tym klub nie wiąże przyszłości z Rabiotem oraz z Arthurem. Pewni pozostania na następny sezon w Starej Damie są jedynie Zakaria i Locatelli. 

Zmiany spowodowane brakiem efektywności 

Juventus zawodzi w ostatnim czasie i być może tak wielkie zmiany są potrzebne kubowi, aby na nowo powstała skuteczna drużyna. Pewni piłkarze bez wątpienia nie sprawdzili się w ekipie z Turynu. W związku z tym nadszedł czas pożegnań oraz szukania nowych rozwiązań. W styczniu do klubu prowadzonego przez Massimiliano Allegriego dołączyli Denis Zakaria oraz Dusan Vlahović, którzy mają zapoczątkować nowy etap dla drużyny. 

Po 30. kolejkach Serie A Juve zajmuje dopiero czwartą pozycję w tabeli. Do liderującego Milanu brakuje mu siedmiu punktów. Choć piąta Roma raczej nie jest już w stanie dogonić turyńczyków w walce o uczestnictwo w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, to o awans na wyższe miejsca będzie Starej Damie bardzo ciężko.