Max Allegri

Juventus obserwuje potencjalnych następców Pirlo

Juventus w obliczu wiszącego nad nim widma braku Ligi Mistrzów rozgląda się za nowym szkoleniowcem. Wydaje się niemożliwe, by to stanowisko zachował Andrea Pirlo. Zespół pod jego wodzą gra znacznie poniżej oczekiwań, a cierpliwość włodarzy „Starej Damy” ma swoje granice.

Głównymi faworytami do objęcia schedy po Pirlo są: Max Allegri  i Zinedine Zidane. Allegri to stary znajomy zespołu z Turynu, chociaż wielu kibiców miało sporo zastrzeżeń do stylu gry zespołu. Jego Juventus wygrywał, w związku z czym realny jest scenariusz powrotu włoskiego szkoleniowca na fotel Juventusu.

Drugi z głównych kandydatów – Zinedine Zidane ma prawdopodobnie zakończyć swoją drugą przygodę z Realem Madryt po sezonie. Coraz głośniej mówi się również o pogarszających się relacjach pomiędzy francuskim szkoleniowcem, a Florentino Perezem. Poza tym, to w Turynie popularny „Zizou” wypłynął na szersze wody i przedstawił się piłkarskiemu światu. Być może to dobry czas na powrót na „stare śmieci”?

Pozostałymi trenerami znajdującymi się w orbicie zainteresowań „Juve” są: obecny szkoleniowiec Lazio – Simone Inzaghi, Gennaro Gattuso, który po sezonie ma opuścić Napoli, a także Sinisa Mihajlović, który prowadzi obecnie zespół Bolonii.

źródło: juvefc.com