Były prezydent Juventusu atakuje Cristiano Ronaldo

Były prezydent Juventusu Giovanni Cobolli Gigli wezwał klub do naprawienia „błędu” pozyskania Cristiano Ronaldo poprzez jak najszybszą sprzedaż. Juve zapłaciło rekordową kwotę 99 milionów funtów, by zapewnić sobie wzmocnienie w postaci pojawienia się Cristiano Ronaldo na Półwyspie Apenińskim w 2019 roku. Portugalska supergwiazda podpisała czteroletni kontrakt i w pierwszych trzech sezonach zdobyła 101 bramek, zdobywając wszystkie dostępne mu krajowe wyróżnienia.

Jednak początek obecnej kampanii nie przebiegał zgodnie z planem. Ronaldo powiedział, że naciska na przeniesienie się do Manchesteru City po tym, jak podobno poprosił o wejście na ławkę rezerwową przed niedzielnym remisem 2:2 z Udinese. Niemniej jednak Ronaldo pozostaje największą atrakcją w Serie A, a skład szkoleniowca Juve Massimiliano Allegriego byłby znacznie słabszy bez 36-latka.

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli wcześniej uzasadnił finansową stronę podpisania kontraktu z Ronaldo i przekazania mu kontraktu o wartości 31 mln euro (26,5 mln funtów) na sezon. Jednak jego poprzednik patrzy na sprawy zupełnie inaczej i twierdzi, że Juventus nigdy nie będzie w stanie odzyskać pieniędzy, które zainwestował w Cristiano.

Oprócz krytykowania strategii transferowej Bianconerich, Gigli wycelował również w styl gry Ronaldo, oświadczając, że „hamuje atak Juventusu”. „Zawsze byłem szczery: podpisanie kontraktu z Ronaldo było błędem. Nie da się odzyskać inwestycji i tak pozostanie” – powiedział SerieANews Gigli, który był prezesem Juventusu w latach 2006-2009.

„Jest świetnym graczem, ale muszę być szczery – im szybciej odejdzie, tym lepiej dla niego i dla Juventusu. Mam nadzieję, że Massimiliano Allegri wie, jak dalej go wykorzystywać, tak jak to robił przeciwko Udinese. To znaczy z inteligencją i gdy gra jest w toku. Ronaldo utrudnia atak Juventusu. Bez niego mogą robić wspaniałe rzeczy w kategoriach zbiorowych”.

Wszystko wskazuje na to, że dni Portugalczyka w Turynie są policzone i ten wkrótce opuści Włochy i uda się na podbój kolejnej ligi. Bez wątpienia, Cristiano Ronaldo jest jedną z największych gwiazd włoskiej Serie A, jednak do Juventusu przeniósł się, by zdobyć Ligę Mistrzów. Tymczasem po 3 sezonach nadal nie był w stanie wznieść z włoskimi kolegami tego trofeum.

źródło: mirror.co.uk