Agent Cristiano Ronaldo wylądował w Turynie

Jorge Mendes wylądował wczoraj w Turynie, aby odwiedzić Cristiano Ronaldo. Agent próbuje zorganizować transfer do Manchesteru City, chociaż pewne trudności utrudniają potencjalną transakcję. Na tym etapie nie spotkał się z Juventusem ani nie zaplanował szczytu z zarządem, donosi La Gazzetta dello Sport.

Międzynarodowy krajobraz zmienił się dramatycznie w ciągu jednego dnia, potencjalnie otwierając dwie drogi dla Ronaldo. Harry Kane ogłosił, że pozostanie w Tottenham, zmuszając Manchester City do przyjrzenia się innym głośnym nazwiskom i możliwości ich sprowadzenia. Co więcej, dyrektor PSG Leonardo otworzył się na możliwość sprzedaży Kyliana Mbappé Realowi Madryt, choć jeszcze nie przyjął ich oferty. Jednak francuski klub może sprowadzić innego gracza, takiego jak Richarlison, jeśli puści swoją gwiazdę, informuje RMC Sport.

Według Gianluca Di Marzio agent jeszcze nie przedstawił Juventusowi formalnej oferty dla Ronaldo. Manchester City przedstawił dwuletni kontrakt z rocznymi zarobkami 15 mln euro. Portugalski as zarabia obecnie podwójną sumę. Podobno wcześniej w oknie odrzucił podobną propozycję od United.

Ponadto Obywatele chcieliby podpisać go jako „wolnego agenta”. Juventus jest przeciwny takiemu rozwiązaniu, ponieważ musiałby sfinansować poszukiwanie odpowiedniego zastępcy. Bianconerowie patrzą na Gabriela Jezusa, którego pożądali od lat. Jednak Pep Guardiola nie wyraził zgody na odejście swojej gwiazdy. Stara Dama byłaby szczęśliwa, gdyby Ronaldo został, ale wybór pozostawiają piłkarzowi, dodaje Gazzetta.

źródło: cultofcalcio.com